Звернення голови Миколаївської селищної ради В.Л. Купченка з нагоди Дня Соборності України

Дата: 22.01.2023 09:11

Шановні жителі Миколаївської громади!

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (далі – УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (далі – ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42. Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це – основоположна віха для українського державотворення. Наша країна пройшла складний шлях до об’єднання. Непрості часи переживає вона й сьогодні. Нам знову і знову доводиться відстоювати її єдність та неподільність, реагувати на нові виклики. Проте сторінки новітньої історії пишемо сьогодні ми з вами заради щасливого майбутнього вільної незалежної європейської України. Цей день окроплений потом і кров’ю борців за волю України. Після сотні років життя у полоні різних імперій наш народ знову об’єднався в одну державу. Відчуття єдності міцно закарбувалось у свідомості та серцях патріотів України й стало невіддільною частиною національної ідеї. Об’єднання УНР і ЗУНР – свідчення прагнення українців вільно жити в єдиній суверенній державі. На жаль, сьогодні за свою волю до свободи Україна продовжує платити надзвичайно високу ціну. 104 роки з дня проголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної та територіальної єдності. Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності всіх територій нашої країни. Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього.

Разом до Перемоги! Слава Україні! Героям Слава!

Голова Миколаївської селищної ради В.Л. Купченко