До уваги суб’єктів господарювання та фізичних осіб підприємців, що здійснюють реалізацію насіння та садивного матеріалу!

Дата: 23.04.2024 10:32

З метою недопущення фактів введення в обіг неякісного та фальсифікованого насіння, попередження порушень законодавства України у сфері насінництва та розсадництва при здійсненні оптової та роздрібної торгівлі насінням та садивним матеріалом, звертаємо увагу на необхідністі здійснення реалізації насіння та садивного матеріалу лише за наявності сертифікатів, що засвідчують сортові якості насіння або садивного матеріалу та сертифікатів, що засвідчують посівні якості насіння або товарні якості садивного матеріалу і супровідних документів на насіння: «Атестат на насіння» – на добазове та базове насіння, «Свідоцтво на насіння» – на насіння сертифіковане та  «Свідоцтво на гібридне насіння» – на насіння першого покоління гібридів. Також вимоги до пакування та маркування партій насіння у відповідності до Порядку маркування та пакування партій насіння, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.07. 2017 року № 348 «Про затвердження Порядку маркування та пакування партій насіння і форми етикетки» і ДСТУ 6006:2008 «Насіння овочевих, баштанних культур та кормових коренеплодів. Пакування, маркування та зберігання. Технічні умови», крім цього терміни придатності насіння, що надійшло на реалізацію.

Провідний фахівець відділу контролю

у сфері насінництва, розсадництва та

якості зерна Головного управління

Держпродспоживслужби в Одеській області                                         Сергій АНТОНЮК