Дата: 03.10.2023 17:41

Заступник голови ОДА Сергій Кропива взяв участь у відеоконференції з представниками італійського уряду та бізнесу. Тема - відбудова Одеського Спасо-Преображенського Кафедрального Собору та інших історичних пам’ятників Одеси, які зазнали пошкоджень внаслідок російських атак.

Дякуємо італійським колегам за ту допомогу, яка надається Україні, зокрема і у відновленні пам’яток архітектури.

Лише за останні декілька місяців, за оцінкою ЮНЕСКО, пошкоджень зазнали понад 100 культурних об’єктів. Серед найбільш ушкоджених будівель – Спасо-Преображенський собор, Будинок вчених і Літературний музей.

За словами італійської сторони, вони готові вже зараз розпочинати роботи, щоб «рани перетворились на витвори мистецтва». Для цього у них є достатній експертний та науковий досвід.

Наприкінці жовтня наші італійські друзі обіцяють продемонструвати, як буде відбудовуватись Собор. Наразі тривають оцінка структурних пошкоджень та розробка кошторису.

Нам дуже важливо відчувати таку щиру підтримку, це надає сил українському народу продовжувати боротьбу – боротьбу цивілізації над варварством!

Фото без описуФото без описуФото без опису

Джерело:https://www.facebook.com/oda.odesa/posts/pfbid02rRZKGMk8ezmNkc6RvjnYaD2fJq9tQxvrrw8WhV8VeufNqMSPf9qvaBDJiVaZbgz7l