Миколаївська селищна рада
Одеська область, Березівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Щодо початку робіт з реконструкції мосту в смт Миколаївка через р. Чічіклея

Дата: 26.09.2023 20:41
Кількість переглядів: 157

Фото без опису

Шановна громадо!

Миколаївська селищна рада інформує щодо початку робіт з реконструкції мосту в смт Миколаївка через р. Чічіклея, міст відноситься до об’єктів критичної інфраструктури. Його було побудовано в 1928 році для гужового транспорту. Останні ремонтні роботи прогонових будов мосту виконувалися в 1990 році. Міст зв’язує лівобережжя Миколаївської громади з районним і обласним центрами, виїздом на Київську трасу шляхами з твердим покриттям з іншими населеними пунктами ,тому має велике стратегічне значення для забезпечення життєдіяльності населення Миколаївської громади. Після побудови елеватора у 2012 р. збільшилася інтенсивність руху великовантажного транспорту, а міст розрахований на навантаження 30 тонн, але сьогодні по ньому рухаються автомобілі загружені по 50- 60 тонн. Тому стоїть задача укріпити фундамент та опори і привести спроможність моста до відповідного навантаження.

Опори та прольотні споруди мосту знаходяться в аварійному стані (фото додається) і можуть привести в будь-який час до втрати несучої спроможності конструкцій та обрушення мосту, необхідно терміново виконати їх підсилення.

У 2018 році було здійснено останнє обстеження технічного стану конструкцій мосту-міст було визнано аварійним та за кошти районного бюджету Миколаївського району, Миколаївською районною державною адміністрацією було замовлено роботи з обстеження та оцінки технічного стану, проектування та експертизи за об’єктом «Реконструкція мосту через річку Чічіклея по вул. Центральна в смт Миколаївка Одеської області».Під час відвідування екс - головою Одеської обласної державної адміністрації С. Р. Гриневецьким у 2021році Миколаївської громади питання фінансування робіт з реконструкції даного мосту було знову зрушено з місця.

За підтримки народного депутата України Степана Чернявського з державного бюджету,згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 травня 2021 р. № 468-р «Деякі питання розподілу у 2021 р. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та здійснення заходів щодо соціально – економічного розвитку окремих територій» були виділені кошти для будівництва даного об’єкту в сумі 5 381,170 тис.грн.

Проведено тендерні процедури. Договір підряду по виконанню робіт з реконструкції мосту був укладений у 2022 році, але в зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України реалізація даного проєкту була призупинена. Згідно з розпорядчими документами вищих державних органів була тимчасова заборона на проведення таких робіт за рахунок державних коштів у зв’язку з їх можливим перенаправленням на здійснення заходів щодо зміцнення обороноздатності України. Кошти були «заморожені»,підрядна організація відмовилася від виконання робіт.

Дані кошти мають виключно цільове призначення, якщо їх не використати, з кожним роком такі роботи ставатимуть більш дорожчими. Тому в зв’язку з аварійністю моста роботи повинні бути проведені якнайшвидше.

У 2023 році за рахунок коштів бюджету Миколаївської селищної ради було замовлено проведення коригування проєктно-кошторисної документації та пройдено повторну експертизу за об’єктом «Реконструкція мосту через річку Чічіклея по вул. Центральна в смт Миколаївка Одеської області».

18 серпня 2023 року Миколаївською селищною радою були оголошені відкриті торги з особливостями, які здійснювалася у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. №1178 (зі змінами та доповненнями) щодо виконання робіт «Реконструкція мосту через річку Чічіклея по вул. Центральна в смт Миколаївка Одеської області». Але під час проведення відкритих торгів жоден з учасників не надав тендерної пропозиції для участі у торгах, тож торги не відбулися.

З метою відкритості 11 вересня 2023р. була створена робоча група при виконавчому комітеті Миколаївської селищної ради по розгляду пропозицій учасників та вибору генпідрядника для оформлення Договору підряду по об’єкту «Реконструкція мосту через річку Чічіклея по вул. Центральна в смт. Миколаївка Одеської області. Коригування».Миколаївська селищна рада звернулася до дев’яти суб’єктів господарської діяльності в галузі будівництва із запрошенням та запропонувала надати документи згідно вимог тендерної документації, відповідні матеріали були розміщені і на вебсайті селищної ради. В зв’язку з тим, що нерідко відбуваються випадки, коли підрядник отримавши аванс зникає, тому однією з умов тендерної документації було забезпечення виконання договору – 1% від суми тендеру, а також умова, що оплата робіт проводитиметься без авансу, а частинами за фактично виконані роботи.

Крім того, 14 вересня 2023 р. Миколаївська селищна рада, згідно вимог законодавства України, склала договір технічного нагляду Замовника для контролю за виконанням робіт на об’єкті та договір авторського нагляду з проектувальником.

Згідно графікам виконання та фінансування робіт в 2023р. в сумі

5381,170 тис.грн. будуть виконані наступні роботи:

- підготовчі та земляні роботи;

- улаштування буронабивних паль навколо опор мосту для їх підсилення;

- улаштування монолітних залізобетонних ростверків по палям, а також заповнення бетоном усіх існуючих пустот під опорами мосту;

- виконання робіт по технічному нагляду;

- виконання робіт по авторському нагляду.

Виконання вищевказаних робіт забезпечать усунення просідання опор мосту.

В 2024 р після виділення залишку коштів для закінчення будівництва об’єкту будуть виконані наступні роботи:

- улаштування монолітних залізобетонних обойм навколо опор мосту з підтримуючими колонами;

- улаштування плити перекриття мосту, що впирається на залізобетоні обойми та колони з розширенням мосту для улаштування з обох сторін тротуарів шириною по 1,5м та подовження довжини мосту до 42м;

- улаштування металевої огорожі мосту;

- улаштування асфальтового покриття проїзжої частини та тротуарів з мощінням тротуарною плиткою на мосту;

- улаштування зовнішнього освітлення мосту світлодіодними світильниками з сонячними панелями;

- улаштування майданчику для машин ДСНС з очисними спорудами зпідпірною стінкою, металевою огорожею та освітленням;

- улаштування асфальтового покриття проїзджої частини та тротуарів змощінням тротуарною плиткою вздовж з’їздів з мосту на прилеглі вулиці.

На даний час виконуються підготовчі роботи.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь