Багатостраждальний маєток Гавсевича.

Дата: 07.07.2023 14:47

🏚️Багатостраждальний маєток Гавсевича.

Позиція очільника Одеської ОВА Олега Кіпера:

«Пам’ятник архітектури потрібно було рятувати раніше, те, що сталося - відображення людської жадібності та халатності. Але будемо виходити вже із того, що є.

1. Підписав постанову, за якою згідно з статтею 44 Закону України «Про охорону культурної спадщини» на власника будівлі ТОВ «УНІВЕРСАЛ ДІРЕКТ» буде накладено штраф у розмірі 170 000 грн.

2. Поставили дедлайн: до 15 серпня цього року власник має надати до Департаменту культури ОВА проект ПОВНОГО відновлення пам’ятки в його історичному вигляді.

3. Після погодження проекту власник має відновити будівлю у чітко ВИЗНАЧЕНІ ТЕРМІНИ!

4. У випадку просрочки дедлайнів Одеська ОВА звернеться до суду щодо повернення будівлі до державної власності і розгляне пропозиції інших, більш сумлінних інвесторів, які здатні будуть зберегти пам’ятку архітектури.

Розумію, це далеко не перший та єдиний пам’ятник архітектури Одеси, що знаходиться у плачевному стані через людську недбалість. Тому уповноважив Департамент культури ОВА перевірити всі пам’ятки архітектури Одеси, які свого часу міська та обласна ради передали в приватну власність. Якщо власники архітектурних пам’ятників не бажають їх ремонтувати - повернемо будівлі в державну власність і знайдемо для них дбайливих інвесторів», - голова Одеської ОВА Олег Кіпер

Джерело:https://www.facebook.com/oda.odesa/pos

ts/pfbid0mr286XTqU91LQQMfk9hkV3bsMFsgpwTNK5rg2jSMowryvJBaRxmEGPNM7gEr1ptJl