Наші військові потребують якісної реабілітації, щоб відновити свій психологічний стан та порушені фізичні функції.

Дата: 04.07.2023 20:36

З цією метою відсьогодні ( 3 липня ) в Одесі на базі санаторію відкрили стаціонарне відділення комплексної реабілітації військовослужбовців у післягострому періоді.

Заклад відвідали директорка Департаменту охорони здоров’я Одеської ОВА Наталія Одарій-Захар’єва та керівниця Одеського обласного центру допомоги ветеранам війни Оксана Алєксєєва.

Реабілітаційне відділення розраховане на 100 ліжок та складається з 2-3 місних палат із врахуванням інклюзивності. Палати укомплектовані функціональними ліжками та меблями, передбаченими для комфортного прожиття (стіл, шафа для одягу, приліжкові тумбочки, стільці, телевізор, холодильник, тощо). У відділенні організовано цілодобовий медсестринський догляд та 3-разовий режим харчування пацієнтів.

Заклад проводить комплексну стаціонарну реабілітацію військових у найкоротші терміни за програмою медичних гарантій НСЗУ. Для цього створено 4 мультидисциплінарних команди спеціалістів, до яких входять лікарі фізичної та реабілітаційної медицини. Всі фахівці володіють алгоритмом ведення пацієнтів з ампутаціями, станами після травматичних ушкоджень головного мозку, спинного мозку, внутрішніх органів, опіків та обморожень.

До програми реабілітації входять - консультації та індивідуальний супровід лікарів-спеціалістів та фізичних терапевтів; індивідуальні заняття з реабілітологами та ерготерапевтами в спеціально облаштованих залах та нейро-сенсорних кімнатах; лікувальний масаж; гідрокінезіотерапія в басейні на спеціальних акватренажерах, підводне витягування хребта; пелоїдотерапія (лікувальні грязі Куяльника); ударно-хвильова терапія та апаратна фізіотерапія.

Це перший заклад, який може запропонувати родині захисників сімейну реабілітацію.

Джерело: https://www.facebook.com/oda.odesa/po

sts/pfbid0Z1CsdPcUdSTngfFbuLYU61EhCCizHyX8GPGHrLbk4BcKeY5PRCm4mhXdE7E1cPzAl