ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ПРО ЧОРНОБИЛЬСЬКУ КАТАСТРОФУ

Дата: 26.04.2023 13:43

Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей.

Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її смертоносні дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиїсь помилки своїм здоров’ям, життям. 26 квітня 1986 року залишиться у нашій пам’яті, як трагічна дата найбільшої техногенної катастрофи, що принесла народам Європи велику біду.

Щороку ми віддаємо шану героїзму і мужності людей, які були учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Без перебільшення неоцінимим є громадянський подвиг тих, хто ціною власного здоров’я, а часом і життя виконали колосальну роботу у перші дні і місяці після трагедії, хто будував саркофаг над четвертим енергоблоком, відвернувши смертельну загрозу для людства.

Сьогодні, 26 квітня, до Міжнародного дня пам’яті про чорнобильську катастрофу, 37-х роковин Чорнобильської трагедії у Миколаївці біля пам`ятної стели учасникам ліквідації на Чорнобильській АЕС та учасникам ядерних випробувань відбулися заходи. У них взяли участь секретар селищної ради Галина Козаченко, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, керівники установ, організацій, громадськість.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять жертв Чорнобиля та ядерних випробувань та поклали квіти до пам’ятного знака.