ОТРИМАТИ ВАУЧЕР НА НАВЧАННЯ-РЕАЛЬНО!

Дата: 20.03.2023 10:14

В умовах напруженого стану в економіці країни, що склався в останні роки внаслідок карантинних обмежень та воєнного стану, що тривають на території України, актуальним є підготовка у взаємодії з закладами освіти та укомплектування кваліфікованими працівниками підприємств критичної інфраструктури, установ, що забезпечують життєдіяльність регіонів, а також робітників, затребуваних в різних галузях економіки.

Служба зайнятості сприяє професійному навчанню, підготовці, перепідготовці, підвищенню кваліфікації громадян, які звернулись до служби та отримали статус безробітного. Послуга профнавчання для таких осіб безкоштовна.

Громадяни окремих категорій, які не мають статусу безробітного, для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці мають можливість скористатись послугою з видачі ваучера на перепідготовку, за робітничою професією, підготовку за спеціальністю, для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти (крім третього /освітньо-наукового/ освітньо-творчого/ рівня вищої освіти), спеціалізацію та підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями.

Згідно ст.ЗО Закону України від 05.07.2012 №5067-VІ «Про зайнятість населення» (із змінами та доповненнями) право на одноразове отримання ваучера на навчання мають:

- особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення пенсійного віку;

- особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців

строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років.

- особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією проти України, до досягнення ними пенсійного віку, за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;

- внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;

- особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;

- особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;

- особи, які у період  дії воєнного стану в Україні або окремих її територіях під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання па відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах  проведення воєнних (бойових) дій та у період здійснення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, у разі наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.

Вартість ваучера згідно з Законом України «Про зайнятість населення» встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати 10- кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом (тобто, на сьогодні - до 26840 грн.)

Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України.

Перелік професій, спеціальностей, напрямів підготовки та підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 07.09.2020 №1716. На сьогодні такий перелік налічує 70 напрямків (додаток 1).

Запрошуємо до співпраці та просимо сприяння щодо надання можливості особам, зазначених вище категорій, скористатись правом підвищення своєї конкурентоспроможності пройти навчання на підставі ваучера за рахунок коштів Фонду за професіями та спеціальностями в пріоритетних видах економічної діяльності.

За більш детальною інформацією звертатись до Миколаївського відділу Березівської філії Одеського обласного центру зайнятості .

Антоніна ХОДЗІНСЬКА, заступник начальника відділу