До Дня соціальної справедливості

Дата: 23.02.2022 20:54

З нагоди відзначення Дня соціальної справедливості  фахівчиня Миколаївського бюро правової допомоги Людмила Капустян в приміщенні Миколаївській селищній публічній бібліотеці провела захід на тему: «День соціальної справедливості».

Фото без опису Юристка повідомила присутніх про те, що 26 листопада 2007 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 20 лютого Всесвітнім днем соціальної справедливості, а з ініціативи Федерації профспілок України й відповідно до Указу Президента в нашій країні Всесвітній день соціальної справедливості відзначається з 2011 року. Згідно Конституції України - Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава, тому в  соціальній державі мають бути  соціальні гарантії для громадян. Боротьба за соціальну справедливість –  одне з основних завдань нашої держави, що буде сприяти акцентуванню уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій на вирішенні питань соціальної справедливості та соціального захисту, подолання бідності, забезпечення  повної зайнятості, гідної праці, гендерної рівності, соціального добробуту і в цілому у соціальній справедливості для всіх громадян України. Адже соціальна справедливість — міра рівності (нерівності) життєвого становища людей, класів і соціальних груп, що об'єктивно зумовлюються рівнем матеріального та духовного розвитку суспільства, а приділення цьому напрямку достатньої уваги у подальшому допоможе забезпечити повну зайнятість населення, гідну роботу, рівноправ’я чоловіків і жінок, соціальний добробут і справедливість. Дана рівність має виражатися в усіх сферах, як матеріальних, так і духовних, серед  критеріїв, які можна виокремити є:

-вільний вибір господарської діяльності;

-рівне право на одержання винагороди/оплати праці, незалежно від соціального походження, статі, національності;

-безплатне медичне обслуговування в певних межах;

-забезпечення умов для розвитку здібностей дітей, що проявляються в існуванні рівних можливостей для їх виховання;

-відсутність певних привілеїв чи елітних умов життя для певних груп працівників;

-допомога людям, що опинились у складних / надзвичайних ситуаціях;

-свобода пересування, вибору місця проживання та інше.

Соціальна справедливість – один із найцінніших здобутків будь-якого суспільства та є основоположним принципом мирного та благополучного існування людей, тож її варто відстоювати та захищати. Наостанок юристка наголосила, що не можливе створення ефективних політичних та економічних систем у держави, без дотримання соціальної справедливості, адже людина так влаштована, що почуття справедливості для неї є фундаментом для побудови свого особистого та суспільного добробуту, як у мисленні, так і в поведінці, яку вона виявляє, перебуваючи в суспільстві і слідуючи усталеним традиціям навколишнього світу.

Для отримання правової допомоги звертайтесь до бюро правової допомоги Подільського місцевого центру, яке розташоване за адресою:

смт. Миколаївка, вул. Незалежності, 71-а, каб. 7.

Тел.: (04857) 2-20-00

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

#Миколаївське_бюро_правової_допомоги #БПД #Безоплатна_правова_допомога