Вони виконали свій обов`язок

Дата: 15.02.2022 16:18

Cьогодні, 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 33-тю річницю виведення радянських військ з Афганістану. З цієї нагоди голова спілки ветеранів та інвалідів Афганістану та учасників бойових дій Миколаївської громади А.В. Фізік разом зі своїми побратимами воїнами-афганцями вшанували пам’ять бойових товаришів.

Захід проходив в с. А.-Іванівка, де встановлено пам`ятний знак воїнам – інтернаціоналістам (пам`ятний знак було встановлено ще на території колишнього Миколаївського району).

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять солдатів та офіцерів учасників афганської війни, загиблих воїнів-афганців наших земляків Миколи Петренка з Ульяновки та Василя Носкова з Гвоздівки. На завершення урочистої частини присутні поклали квіти до пам`ятника воїнам-інтернаціоналістам.

Всього з 1979 року в Афганістані загинуло понад 14 тисяч радянських солдат, більше 30 тисяч з них були поранені; з афганського боку втрати були ще жахливіші – біля 1,5 мільйона загиблих і майже 5 мільйонів біженців, що знайшли притулок в сусідніх Пакистані та Ірані. Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця.

Вічна пам’ять побратимам воїнам - афганцям, які до кінця виконали свій військовий обов’язок!

Анатолій Фізік, голова спілки ветеранів та інвалідів Афганістану та учасників бойових дій Миколаївської громади