Пам’ять про борців за волю України нетлінна

Дата: 28.01.2022 17:10

В українському календарі чимало визначних та пам’ятних дат. На шляху до незалежності наш народ пройшов чимало випробувань. Гула Україна у війнах та повстаннях, не раз топтав її землю загарбник, але, в усі часи, українці мужньо боролися за власну ідентичність та державність.

Щорічно 29 січня в Україні вшановують День пам’яті Героїв Крут. Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії визвольних змагань 1917-1921 років. Після здобуття Україною незалежності подвиг Героїв Крут визнаний гідним національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність. На загальнодержавному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Героїв Крут закріплено у Постанові ВРУ від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами».

Напередодні цієї незабутньої історичної дати у Миколаївці у «Сквері Пам’яті» біля пам’ятного знака «Пам’яті невинно убієнних» відбулися заходи до Дня пам’яті Героїв Крут.

Вшанувати пам`ять борців за незалежність України прийшли голова Миколаївської селищної ради (ТГ) В.Л. Купченко, секретар селищної ради Г.В. Козаченко, старости сіл селищної ради, керівники структурних підрозділів селищної ради, представники трудових колективів установ та організацій.

День вшанування пам`яті Героїв Крут є гарною нагодою ще раз зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які славетними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу і незалежність – про ті історичні доленосні події української державності коротко переповіла ведуча заходу Ірина Мартинюк.

Фото без описуФото без описуФото без опису

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять Героїв Крут, борців за незалежність України різних часів та поклали квіти до пам`ятного знака, як символ щирої вдячності за подвиг.