XV (позачергова) сесія Миколаївської селищної ради

Дата: 31.12.2021 12:29

30 грудня відбулося пленарне засідання позачергової XV сесії Миколаївської селищної ради VIII скликання. В роботі сесії взяли участь депутати селищної ради (ТГ), старости сіл Миколаївської селищної ради (ТГ), секретар селищної ради Г.В. Козаченко. Традиційно прозвучав Державний Гімн України. Голова селищної ради (ТГ) В.Л. Купченко ознайомив присутніх з порядком денним.

Депутати прийняли рішення: про звернення депутатів Миколаївської селищної ради Березівського району Одеської області до Прем’єр - міністра України Шмигаля Д.А., голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Гетманцева Д.О., народного депутата України Чернявського С.М. щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 стосовно звільнення суб’єктів господарювання - платників єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки, і які здійснюють роздрібну торгівлю на території населеного пункту з чисельністю населення менше ніж 10 000 жителів, товарами (крім підакцизних товарів), при умові не перевищення передбаченого граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій від обов`язкового застосування РРО та/або ПРРО.

Також депутати вирішили звернутися до Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» про розгляд та підтримку даного звернення іншими селищними радами.

Далі депутати затвердили структуру КНП «Миколаївська лікарня» Миколаївської селищної ради відповідно до змін внесених до довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників ВИПУСК 78 Охорона здоров'я.

У різному голова селищної ради (ТГ) В.Л. Купченко акцентував увагу депутатів на публікації у мережі Facebook щодо виділення коштів працівникам КНП «Миколаївська лікарня» на заробітну плату та на потреби закладу охорони здоров`я.

-Інформація в даній публікації необґрунтована, перекручена і навіть образлива, як по відношенню до голови, депутатів так і до жителів громади, - підкреслив Віктор Леонідович.

-На черговій сесії XIV сесії Миколаївської селищної ради VIII скликання затверджено перерозподіл видаткової частини бюджету на 2021 рік в межах річних призначень. Начальник фінансового управління селищної ради В.О. Дяченко доповів наступну інформацію: кошти в першу чергу спрямовані на виплату гарантованої заробітної плати працівникам та оплату за житлово-комунальні послуги бюджетних установ Миколаївської селищної ради, які відповідно до чинного законодавства утримуються за рахунок місцевого бюджету (заклади загальної середньої освіти, центр надання соціальних послуг, апарат селищної ради, дошкільний навчальний заклад, фінансовий відділ селищної ради та інше). Відповідно до статті 89 Бюджетного кодексу України по закладам охорони здоров’я за рахунок коштів місцевих бюджетів в першу чергу фінансуються видатки на оплату за житлово-комунальні послуги бюджетних установ (водопостачання, електроенергія, придбання твердого палива) та на підтримку матеріальної бази закладів. Утримання закладів охорони здоров’я у 2021 році (виплата заробітної плати, придбання медикаментів та інше) фінансується за рахунок коштів НСЗУ (Національна служба здоров’я України) відповідно до укладених договорів (пакетів надання послуг) з КНП «Миколаївська лікарня». У 2021 році працівниками КНП «Миколаївська лікарня» при затверджених в бюджеті планових призначеннях на придбання твердого палива на опалювальний сезон 2021-2022 років в сумі 760 000 грн. було проведено тендерну процедуру лише на 200 000 грн.. Невикористані кошти в сумі 560 000 грн. спрямовано на закупівлю твердого палива в 2022 році для закладів охорони здоров’я. В бюджеті Миколаївської селищної ради на 2022 рік по КНП «Миколаївська лікарня» передбачено на І квартал 2022 року кошти в сумі 453 300 грн. на придбання твердого палива та дров закладам охорони здоров’я. На утримання КНП «Миколаївська лікарня» (штатна чисельність 113,75 шт. од.) протягом 2021 року з бюджету Миколаївської селищної ради виділено кошти в сумі 786 720 грн.. Забезпечено видатки на оплату за житлово-комунальні послуги, забезпечення дітей з інвалідністю та онкохворих засобами реабілітації, закупівля працівникам лікарні засобів індивідуального захисту, придбання предметів та матеріалів та інше. Станом на 01.01.2021 року при передачі КНП «Миколаївська лікарня» з районного бюджету на утримання до Миколаївської селищної ради незабезпеченість з виплати заробітної плати працівникам складала 400 000 грн.. В зв’язку з тим, що протягом 2021 року питання незабезпеченості по заробітній платі працівникам керівництвом КНП «Миколаївська лікарня» не було вирішено, відповідно до рішення сесії Одеської обласної ради від 24.12.2020 року №43-VIII «Про обласний бюджет Одеської області на 2021 рік» зі змінами та доповненнями за рахунок «Субвенції з місцевого бюджету на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров`я» виділено кошти в сумі 500 000 грн. на виплату гарантованої заробітної плати працівникам КНП «Миколаївська лікарня» в 2021 році,- зазначив голова селищної ради (ТГ) В.Л. Купченко. Також депутати обговорили питання підготовки звернення у вищестоящі інстанції щодо внесення змін до Закону №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», який запроваджує мінімальне податкове навантаження для агросектору. Віктор Леонідович привітав депутатський корпус з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим, побажав депутатам міцного здоров’я, витримки, політичної мудрості, миру і злагоди кожній родині. На цьому сесія завершила роботу.