Що турбує підприємців Миколаївки

Дата: 28.12.2021 21:20

Кабінет Міністрів України звільнив підприємців, що здійснюють роздрібну торгівлю в сільській місцевості, від обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Зокрема про це йдеться на мультимедійній платформі іномовлення України УКРІНФОРМ. Нагадаємо, що відповідно до Податкового кодексу України з 1 січня 2022 року платники єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки, повинні застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій або програмні реєстратори розрахункових операцій. Згідно рішення Кабміну від 23 грудня 2021 р. (Постанова КМУ № 1359 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336») від обов’язкового застосування РРО звільняються суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю на території села товарами (крім підакцизних товарів), при умові не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій (167 розмірів мінімальної заробітної плати).

28 грудня до голови селищної ради (ТГ) В.Л. Купченка прийшли підприємці смт Миколаївки з проханням підготувати звернення від селищної ради до прем'єр-міністра України Д.А. Шмигаля, голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Д.О. Гетманцева, народного депутата України С.М. Чернявського щодо можливості внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336, щодо звільнення суб’єктів господарювання-платників єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки, і які здійснюють роздрібну торгівлю на території населеного пункту з чисельністю населення менше ніж 10 000 жителів, товарами (крім підакцизних товарів), при умові не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій (167 розмірів мінімальної заробітної плати) від обов`язкового застосування РРО та/або ПРРО.

У ході зустрічі підприємці наголошували, що їхній рівень значно менший, ніж в містах, а в умовах карантинних обмежень він ще більше знизився. За словами миколаївських підприємців більшість жителів Миколаївки беруть товари у борг, а вже потім розраховуються маючи низьку платоспроможність із-за відсутності стабільної роботи, окрім того вони не підпадають під категорію, що може не застосовувати у своїй діяльності РРО, оскільки селище міського типу чинним законодавством не віднесене до категорії сільської місцевості. Віктор Леонідович підтримав підприємців і повідомив, що дане питання буде винесене на найближчу сесію селищної ради.