ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ФІНАНСІВ ДОПОВІЛА, НА АПАРАТНІЙ НАРАДІ ОДА, ПРО СТАН РОБОТИ ІЗ ЗАЛУЧЕННЯ КОШТІВ ДЛЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ОДЕЩИНИ
Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький провів чергову апаратну робочу нараду ОДА, в рамках якої директор Департаменту фінансів Одеської облдержадміністрації Марина Зінченко доповіла про стан роботи із залучення коштів для соціально-економічного розвитку Одещини, зазначивши, що за 11 місяців роботи структурні підрозділи ОДА залучили 12 млрд 259 млн грн з державного бюджету.
«Всього діє 65 загальнодержавних програм і заходів. Всі вони були детально відпрацьовані структурними підрозділами ОДА протягом поточного року. На разі Одеська область взяла участь у 59 загальнодержавних програмах і заходах. А залучено кошти з 47 програм. Одещина вперше отримала кошти (60,0 млн грн) в рамках програми Президента «Велика реставрація». Задля розвитку охорони здоров’я та забезпечення медичних заходів з державного бюджету було залучено 574,1 млн грн.» – зазначила Марина Зінченко.
![Фото без опису](https://oda.odessa.gov.ua/wp-content/uploads/2021/12/dsc_3761-rotated.jpg)
За інформацією Директор Департаменту фінансів, в галузі сільського господарства були залучені кошти на різні напрямки, а саме: компенсацію вартості с/г техніки, здешевлення кредитів для сільгосппідприємств, розвиток тваринництва та переробку сільськогосподарської продукції, розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. 107,9 млн грн було передбачено на відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур.
Лише в період з 14 вересня по 1 грудня облдержадміністрація додатково залучила 5,2 млрд грн по 19 державним програмам, а це майже 42% від усіх залучених коштів. Але на сьогодні на рахунках залишається 1 млрд 497 млн грн невикористаних коштів по 23 цільовим субвенціям.
«Хочу звернути увагу, що після прийняття Верховною Радою змін до Закону «Про Державний бюджет України», залишилось тільки 7 цільових субвенцій, які не повертатимуться до Державного бюджету! Шановні колеги, залишилось дуже мало часу, нам потрібно використати усі залучені кошти на благо людей нашої Одеської області!» – звернулася до присутніх Директор Департаменту фінансів Марина Зінченко.
![Фото без опису](https://oda.odessa.gov.ua/wp-content/uploads/2021/12/dsc_3780.jpg)
Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький зауважив, що ефективне освоєння коштів можливе лише завдяки злагодженій роботі органів влади усіх рівнів.
«У нас є доволі серйозний потенціал, який ми ще не використовуємо. І ті залишки, про які говорила Директор Департаменту фінансів, – тому показник. Я хотів би, щоб Меморандуми, які ми підписуємо між Одеською обласною державною адміністрацією та центральними органами виконавчої влади, стали основою діяльності на наступний рік, а також для внесення змін до стратегії розвитку області і формування бюджету. І до цього обов’язково треба залучати територіальні громади і районі державні адміністрації!» – підсумував Сергій Гриневецький.