Звернення голови Миколаївської селищної ради В.Л. Купченка до Дня пам’яті жертв голодоморів

Дата: 27.11.2021 08:43

Шановні жителі громади!

Щороку у четверту суботу листопада українці та світ вшановують пам’ять жертв голодоморів 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років.

Голодомори – не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять.

Наше завдання – зберегти пам’ять про все, що відбулося на українській землі. І героїчне, і трагічне. Спільна пам’ять та спільна історія мають об’єднувати нас, робити сильнішими. Це фундамент нашого майбутнього.

Багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор 1932–1933 років, історія не знає. Голодомор – одна з найстрашніших катастроф в історії людства.

Українців намагалися зломити, залякати, поставити на коліна, винищити. Правду про Голодомор кілька десятиріч замовчували та викривляли. Проте вона жила в пам’яті тих, хто пережив цю трагедію, у творах українських письменників, що не злякалися писати правду тоді, коли за це можна було заплатити своїм життям.

Це сумна і страшна сторінка української історії. Вшануймо пам’ять мільйонів синів і доньок України, мільйонів невинних людей - наших земляків, без жалю винищених голодоморами, запалімо свічу пам’яті у власній домівці та у своїй душі!

Вічна пам'ять загиблим!

Голова Миколаївської селищної ради Віктор Купченко