Круглий стіл «16 днів проти насильства»

Дата: 25.11.2021 09:57

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

24 листопада у Миколаївській громаді відбувся круглий стіл «16 днів проти насильства» за участі директора Миколаївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості Наталії Борш, керівника відділення соціальної роботи ЦНСП Анни Войченко, фахівця із соціальної роботи ЦНСП Євгенії Толстової, начальника Березівського районного сектору філії №3 Державної установи «Центр пробації» в Одеській області Олексія Мазарака, головного спеціаліста відділу у справах дітей Миколаївської селищної ради Тетяни Юрко, головного спеціаліста сектору культури відділу освіти, культури, молоді та спорту Миколаївської селищної ради Ольги Коваль.

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня - Всесвітній  день боротьби зі СНІДом;

2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством (протидія торгівлі людьми);

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями; (захід спрямований на толерантне ставлення до людей з обмеженими можливостями);

5 грудня - Міжнародний день волонтера;

10 грудня - Міжнародний день прав людини;

Учасники заходу обговорили питання привернення уваги суспільства до актуальних для українського суспільства питань подолання та попередження насилля в сім’ях, підвищення рівня обізнаності населення щодо можливості отримання допомоги. Відділенням соціальної роботи ЦНСП спільно з  службою у справах дітей селищної ради впродовж акції планується проведення інформаційно - профілактичної роботи у навчальних закладах громади та серед населення щодо попередження домашнього насильства, торгівлі людьми, профілактики поширення ВІЛ-СНІДу. Фахівцями Миколаївської районної філії Одеського обласного центру проводиться ряд інформаційних семінарів для безробітних, які перебувають на обліку у філії. До акції в громаді, також долучаться заклади загальної середньої освіти Миколаївської селищної ради, які братимуть участь у запланованих заходах. Це  проведення виховних годин на теми: «Види і форми насильства в сім’ї», «Попередження домашнього насильства», «Профілактика ВІЛ-інфекцій та СНІДУ», «Запобігання насильству в сім`ї». Впродовж «16 днів проти насильства» буде проведена інформаційно- попереджувальна робота з особами засудженими до покарань не пов’язаних  із позбавленням волі та які перебувають на обліку в Березівському районному секторі філії №3 Державної установи «Центр пробації» в Одеській області.