Звернення голови селищної ради В.Л. Купченка до Дня визволення України від фашистських загарбників

Дата: 28.10.2021 10:56

Шановні жителі громади!

Фото без опису28 жовтня ми відзначаємо 77-му річницю вигнання нацистів з України.

Цього дня вшановується пам’ять усіх, хтo бoрoвся з вoрoгoм на фрoнтi чи в тилу, загинув на oкупoванiй теритoрiї, в табoрах смертi, чиє життя oбiрвалoся на шляху дo перемоги. Ця сторінка історії України ніколи не зітреться з пам’яті українського народу.

Переможна битва за Україну, що тривала довгих 22 місяці, стала вирішальною у розгромі військ гітлерівської Німеччини і її союзників. За перемогу над фашизмом український народ заплатив неймовірно високу ціну – мільйони загиблих, поранених та ненароджених. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території України цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. На фронтах війни загинули наші земляки з населених пунктів Миколаївської громади: Миколаївка-202; Амбарів-17; Антонюки-84; Василівка-98; Гвоздівка-3; Дружелюбівка-62; Новопетрівка-48; Новопокровка-15; Олексіївка-115; Переселенці-34; Романівка-84; Софіївка-85; Ульянівка-43; Воровське (Ставкове)-19; Сухий Овраг-44; Каре-32; Комарашеве-31; Мар`янівка-30; Широке-18; Чарівне-14; Морозове-7; Мала Дворянка-7; Кичук-5; Веселе-5; Траскевичі-4; Рівнопіль-2. Подякуємо та згадаймо всіх хто зробив свій внесок у перемогу в Другій світовій війні, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога та допомагав піднімати Україну з руїн, наших земляків - визволителів: прославленого командира дивізії, полковника Власова Михайла Марковича, удостоєного звання Героя Радянського Союзу за доблесть і відвагу, проявлені при форсуванні Дніпра і визволенні України, Прокопенка Миколу Івановича, удостоєного звання Героя Радянського Союзу за відвагу проявлену в боях за Керч з с. Олексіївка, Волянського Михайла Яковича, удостоєного звання Героя Радянського Союзу, за героїчний вчинок при форсуванні р.Дунай з с. Мар`янівка та багатьох інших і низько вклонімося їм.

Вічна і світла пам’ять загиблим! Слава Україні! Героям Слава!

Голова Миколаївської селищної ради В.Л. Купченко