Оголошено конкурс на відбір тренерів серед медіаторів для проведення спеціалізованого навчання щодо надання допомоги в забезпеченні доступу до медіації

Дата: 17.08.2021 18:10

Громадська організація “ФОКУС ПРАВА” у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги в рамках Угоди про партнерство та проекту “Розвиток системи надання безоплатної правової допомоги в забезпеченні допомоги в доступі до медіації”, який реалізується за підтримки Програми розвитку ООН в Україні в рамках Програми “Права людини для України”, оголошують конкурс на відбір тренерів серед медіаторів з метою проведення онлайн-навчання для фахівців системи надання безоплатної правової допомоги.

Проект започатковано з метою підвищення спроможності системи надання безоплатної правової допомоги, зокрема центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, надавати допомогу у забезпеченні доступу до медіації для вразливих груп населення, у тому числі тих, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні.

В рамках проекту за результатами відбору майбутні тренери пройдуть триденну навчальну програму тренінгу для тренерів “Надання допомоги в забезпеченні доступу до медіації: спеціалізовані знання”. Програма  передбачає підготовку медіаторів для подальшого залучення до проведення онлайн-курсів з навчання працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги спеціалізованим знанням у сфері надання допомоги у забезпеченні доступу клієнтів до медіації.

Дати проведення тренінгу для тренерів – 09, 10, 11 вересня 2021 року.

Формат проведення тренінгу – онлайн за допомогою платформи Zoom.

Вимоги до кандидатів:

• наявність підготовки з базових навичок медіатора; наявність спеціалізованого навчання (сімейна медіація, навички по роботі з неповнолітніми тощо) буде додатковою перевагою. Загальна кількість годин підготовки за отриманими сертифікатами повинна становити не менше 90 навчальних годин);
  • наявність практики проведення медіації, у тому числі серед клієнтів системи надання безоплатної правової допомоги, громадських організацій, соціальних служб та освітніх закладів;
  • мотивація та готовність після проходження тренінгу для тренерів протягом жовтня – листопада 2021 року та в перспективі проводити онлайн-курси для працівників системи надання безоплатної правової допомоги за програмою “Надання допомоги в забезпеченні доступу до медіації: спеціалізовані знання” тривалістю понад 40 навчальних годин;
  • готовність пройти повні 3 дні тренінгу для тренерів у форматі онлайн;
  • небайдужість до розвитку медіації в Україні та зацікавленість у впровадженні доступу до медіації через систему надання безоплатної правової допомоги.

Для участі у конкурсі медіаторам необхідно ознайомитися з детальною інформацією про конкурс та подати заявку за посиланням: https://forms.gle/MerLfGaUo3YWtkR76

Останній термін подання заявки – 27 серпня 2021 року.

Довідково. Надання допомоги в забезпеченні доступу до медіації – це один з видів безоплатної первинної правової допомоги відповідно до пункту 4 частини другої статті 7 Закону України “Про безоплатну правову допомогу”.

З 2019 року система надання безоплатної правової допомоги започаткувала процес впровадження такого сервісу для своїх клієнтів. Працівники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги на пілотній основі розпочали надавати допомогу в забезпеченні доступу особам до медіації у сімейних та спадкових спорах. В рамках співпраці окремих центрів та провайдерів послуги медіації в регіонах клієнти системи безоплатної правової допомоги вже мають можливість вирішити свої спори та скористатись послугами медіаторів, у тому числі, у форматі онлайн.

На сьогодні, з метою поширення серед населення інформації про альтернативне вирішення спорів за допомогою медіації, створення умов для системного навчання працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та отримання клієнтами системи послуги медіації,  Координаційний центр з надання правової допомоги співпрацює з такими об’єднаннями медіаторів, як Громадська організація “Національна асоціація медіаторів України”, Громадська організація “Асоціація сімейних медіаторів України”, Громадська спілка “Українська академія медіації”, Громадська організація “Ліга медіаторів України”, Громадська організація “Львівський центр медіації”.