Пільги щодо сплати земельного податку встановлені для фізичних осіб

Дата: 17.06.2021 15:56

Відповідно до п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу від сплати земельного податку звільняються:
- інваліди І і ІІ групи;
- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
- пенсіонери (за віком);
- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII);
- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати податку вищезазначених категорій фізичних осіб поширюється лише на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:
- для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш ніж 2 га;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка):
у селах — не більш ніж 0,25 га;
в селищах — не більш ніж 0,15 га;
- для індивідуального дачного будівництва — не більш ніж 0,10 га;
- для будівництва індивідуальних гаражів — не більш ніж 0,01 га;
- для ведення садівництва — не більш ніж 0,12 га.
Наприклад, якщо гр. Н має у власності дві земельні ділянки за одним із вище перерахованих видів використання та відноситься до категорії пенсіонер (за віком), то пільга поширюється лише на одну земельну ділянку за даним видом використання.
Для отримання пільги щодо сплати земельного податку необхідно надати документ, що надає право на пільгу.
За будь-якою детальною інформацією звертатися у відділ земельних відносин, екології та використання природних ресурсів Миколаївської селищної ради (3 поверх, каб. 302).
Виконавчий комітет Миколаївської селищної ради