Щодо дотримання вимог Закону України вiд 17.03.2020 № 530-IX «Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України, спрямованих на запобiгання виникненню i поширенню коронавiрусної хвороби (COVID-19)»

Дата: 15.04.2021 16:29

Фото без описуЗа дорученням обласної державної адміністрації вiд 26.03.2021 № 3072/01-39/1/1-21 на розглядi Департаменту перебуває лист ГО «Об'єднана сила середнього бiзнесу України» щодо дотримання вимог Закону України вiд 17.03.2020 № 530-IX «Про внесения змiн до деяких законодавчих актiв України,  спрямованих на запобiгання виникненню i поширенню коронавiрусної хвороби (COVID-19)» (далi - Закон). Згiдно Закону на перiод дiї карантину або обмежувальних заходiв, пов'язаних iз поширенням коронавiрусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днiв з дня його вiдмiни забороняється:

• нарахування та стягнення неустойки (штрафiв, пенi) за несвоєчасне здiйснення платежів за житлово-комунальні послуги;
  • припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разi їx неоплати або оплати не в повному обсязi;
  • примусове виселення iз житла та примусове стягнення житла (житлових будинкiв, частин житлових будинкiв, квартир, кiмнат у квартирах, кiмнат, житлових секцiй чи блокiв у гуртожитках, iнших жилих примiщень), що належить на правi приватної власностi громадянам України, пiд час примусового виконання рiшень судiв щодо стягнення  заборгованостi за житлово-комунальнi послуги;
  • примусове виселення громадян за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг iз жилих примiщень у будинках державного, громадського житлового фонду та житлового фонду соцiального призначення.

Антон Шалигайло, директор Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської обласної державної адміністрації